Fogbeültetés-Implantátumok
Azonnal terhelhető svájci implantátumok - Fix fogak 1 héten belül
Az implantációról általában:
A fogászati implantátum beültetése a foghiányok pótlásának napjainkban elérhető legmodernebb módszere, mely során a páciens az eredeti foghoz hasonló fogpótlást kap. A hosszú távú eredményessége kiváló.
A fogászati implantáció célja a páciens szájüregének komplex protetikai rehabilitációja az ép fogak érintése nélkül. Ennek a fajta fogpótlásnak tehát az egyik legnagyobb előnye, hogy a páciens a még ép fogak lecsiszolását elkerülheti. A fogászati implantátumok az állcsontokba beültetett, bioanyagból (titánból) készült úgynevezett „műgyökerek”.
Általánosságban elmondható az implantációs fogpótlásokról, hogy nem csak jobb rágóképességet és szebb megjelenést biztosítanak, hanem összességében javítják a páciensek életminőségét, magabiztosságát.
Korhoz kötött-e az implantátum?
Megfelelő egészségügyi állapot esetén fogászati implantátumot szinte bárki kaphat, amennyiben az állcsont növekedése már befejeződött (18 éves kortól) és az állcsont ezt lehetővé teszi.
Így tehát a beavatkozásnak felső korhatára nincs.
Mikor van szükség implantátumra?
-
egy fog hiánya (elegendő hely esetén)
-
egy- vagy kétoldali sorvégi foghiány
-
túl hosszú sorközi foghiány
-
fogatlan állcsont
Mik az előnyei az azonnal terhelhető implantátumoknak?
- A kétfázisú implantátumokkal ellentétben (ahol az orvos külön rakja be az implantátum "gyökér részét" és csak 6 hónappal rá, egy külön műtét során kapja meg az implantátum a fejrészt) az azonnal terhelhető, egyfázisú implantátumoknál a beültetést követően nincs szükség további műtéti beavatkozásra, emiatt a kezelési idő viszonylag rövid.
- Nincs szükség csontpótlásra.
- Az implantátumok közvetlenül a fogak eltávolítását követően is behelyezhetőek.
- A páciensek a beültetést követő 7-10 napon belül fix fogpótlással (legyen az akár egy végleges, vagy egy hosszú távú ideiglenes) távozhatnak, újra tudnak enni és mosolyogni.
Az implantálás menete:
Teljes állcsont implantálása (alsó vagy felső)
1. alkalom: az összes még meglévő fogat eltávolítjuk (amennyiben a páciens nem teljes fogatlanságban szenved), ezzel egyidőben beültetésre kerülnek az implantátumok, majd a sebellátást (seb összevarrását, amennyiben szükséges Fotosannal való kezelését) követően lenyomatokat veszünk, ami alapján a fogtechnikus elkészti a hosszú távú ideiglenes fix fogpótlást.
2. alkalom: (az implantálást követő 4-7. nap): A hosszú távú ideiglenes fix fopgpótlás behelyezése, átadása.
A hosszú távú ideiglenes fix fopgpótlás stabilizálja az implantátumokat és segíti a szervezetbe való integrálásukat, a gyógyulást, emellett kívánló rágófunkciót biztosít, valamint a páciensek rövid időn belül visszakapják általa a mosolyukat.


Rendelőnkben rendszeres, előre meghatározott időközönként kontroll vizsgálatokat végzünk az implantáláson átesett pácienseknél, hogy figyelemmel kísérjük az implantátumok gyógyulásának folyamatát.
A beavatkozás utáni min. 6 hónapos gyógyulási folyamatot követően lehetőség van a hosszú távú ideiglenes fix fopgpótlás végleges fogpótlásra való cseréjére.
3. alkalom: (6 hónap után): a hosszú távú ideiglenes fix fopgpótlás levétele, az implantátumfejek beállítása, lenyomatvétel.
4. alkalom: (a levételt követő 6-8.nap): a végleges fopótlás nyerspróbája.
5. alkalom: (a nyerspróbát követő nap): a végleges fogpótlás behelyezése.
Mi a helyzet akkor, ha már meglévő foghiányt (1-2) szeretne implantátummal pótolni?
Ebben az esetben a kezelés a következőképpen zajlik:
1. alkalom: implantátum(-ok) beültetése, lenyomatvétel.
2. alkalom: (az implantálást követő 6-8. nap): a végleges fopótlás nyerspróbája.
3. alkalom: (a nyerspróbát követő nap): a végleges fogpótlás behelyezése.
Ebben az esetben tehát a páciensek többsége már egy végleges fogpótlást kap, ugyanakkor itt is előfordulhat, hogy először egy hosszú távú ideiglenes fix fogpótlásra lesz szükség és csak a gyógyulási folyamatot követően (3-6 hónap) kerül felhelyezésre a végleges fogpótlás.
Rendelőnkben az implantációs beavatkozásokat minden esetben egy teljeskörű állapotfelmérés előzi meg, ahol részletes tájékoztatást adunk a kezelés menetéről, a beavatkozást megelőző és az azt követő teendőkről.